Bohaterska Bójka
Aktualna rotacja bohaterów

BlizzCon 2016: Ballistix zwycięzcą Mistrzostw Świata
Tajgeer 11 miesięcy temu

Równolegle z wszelkimi atrakcjami czy panelami, podczas BlizzConu 2016 rozgrywane były turnieje e-sportowe, a wśród nich finały Mistrzostw Świata Heroes of the Storm. Brały w nich udział drużyny   fnatic,   Team Dignitas,   MVP Black oraz   Ballistix.

Zdecydowana większość obserwatorów obstawiała koreański finał - mało kto był w stanie uwierzyć w to, że drużyna z Europy jest w stanie pokonać zespół z Korei na takim etapie rozgrywek. Żeby tego dokonać, trzeba było zastosować genialną taktykę lub wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Ku zaskoczeniu, sztuka ta udała się drużynie   fnatic, która w pierwszym półfinale wyeliminowała z rozgrywek faworytów - ekipę   MVP Black rezultatem 3:1. Tym samym stali się pierwszą drużyną z zachodu, która była w stanie pokonać obecny skład Koreańczyków.


W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą ekipy   Team Dignitas oraz   Ballistix. Po porażce MVP Black gracze z Ballistix byli niejako ostatnią nadzieją Korei na finał Mistrzostw Świata Heroes of the Storm. Zadanie to wydawało się być trudne, gdyż gracze z Dignitas zawsze nawiązywali równorzędną walkę z koreańskimi zespołami. Mimo wpadki na 3 mapie, gracze z Korei bez większych przeszkód pokonali jednak reprezentantów szwajcarskiej organizacji 3:1 przechodząc do Wielkiego Finału rozgrywek.


W Wielkim Finale spotkali się pogromcy MVP Black -   fnatic oraz   Ballistix. Trzeba zauważyć, że obie drużyny spotkały się ze sobą we wcześniejszej fazie turnieju, gdzie lepsi okazali się gracze z Korei, ale to reprezentanci szwedzkiej organizacji byli na fali. Ballistix zdołało jednak wygrać dwie mapy, ale potem to Szwedzi okazali się lepsi i przy rezultacie 2:1 Koreańczycy poczuli oddech przeciwników na plecach. Mimo wszystko, dzięki wybraniu odpowiedniej kompozycji bez przeszkód wygrali ostatnią mapę i zostali triumfatorami Mistrzostw Świata Heroes of the Storm na BlizzCon 2016!


Z zapisem wideo wszystkich spotkań możecie zapoznać się na profilu Heroes of the Storm na platformie Twitch.tv.

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Facebook

Zgłoś błąd